Українські Національні Новини
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 25 травня 2016 23:55

влажность:

давление:

ветер:

Публікації: Кіровоград

Через колізії у законодавстві переселенці Кіровоградщини залишаться без соціальних виплат

Через колізії у законодавстві переселенці Кіровоградщини залишаться без соціальних виплат

КІРОВОГРАД. 18 травня. УНН-Центр. Переселенці, яким підійшов термін переоформлювати грошові допомоги на новий шестимісячний термін, б'ють на сполох. Для того, аби продовжити отримувати виплати від держави, внутрішньо переміщеним особам необхідно надати новий пакет документів до органів соціального захисту. Серед паперів є і довідка переселенця, яка стає перешкодою на шляху оформлення допомоги від держави. Органи соціального захисту населення, які призначають щомісячні грошові виплати, вимагають підтвердження інформації щодо місця проживання переселенців, однак подібну інформацію у підрозділах міграційної служби надавати відмовляються. Про те, як колишні мешканці сходу стали заручниками бюрократії, кореспонденту розповів 33-річний переселенець з Донеччини Володимир Решетніков.

"Раніше ми йшли в управління соціального захисту, там ставили печатку, потім печатку на довідці ставили у міграційній службі, потім ми несли довідку знову в органи соцзахисту і по ній нам уже нараховували виплати. А зараз виходить так, що ні міграційна служба, ні органи реєстрації місця проживання особи не ставлять штампи, нібито не мають ніяких інструкцій і направляють знову до управління соцзахисту. А там без підтвердження мого місця проживання не можуть поновити мені виплати. Виходить така кругова порука, всі розводять руками. Я вже більше двох тижнів ходжу з цією довідкою. Чого чекати ніхто мені сказати не може, при цьому ніхто не дає офіційних паперів, чому мені відмовляють у виплатах. Я отримував 1020 грн щомісяця, для мене це значні кошти, оскільки через свою інвалідність по зору я не можу піти самостійно їх заробити", - Володимир Решетніков.

Чоловік розповідає, з цією проблемою стикається не один він. У чергах десятки таких же, які намагаються поновити довідки. У міграційній цікавляться, навіщо підтверджувати довідки, якщо вони безстрокові, в управліннях соцзахисту відповідають, що міграційна має підтверджувати місце проживання.

Кореспондент УНН-Центр звернувся до відділу реєстрації місця проживання Кіровоградської міської ради, до якого приходив за штампом про прописку Володимир Решетніков, аби там пояснили ситуацію.

"Є закон України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб". З 13 січня вступили в дію зміни до нього, згідно з якими довідка внутрішньо переміщених осіб є безстроковою, тому виключені норми щодо проставлення штампів територіальними органами Державної міграційної служби. Постанови, на які ссилаються органи соціального захисту, діяли ще з 2014 року. Там чітко прописано, що територіальний орган Державної міграційної служби ставить штамп реєстрації на довідці. У законі, що зі змінами почав діяти у січні 2016 року, цю норму прибрали. Наразі ми цікавимось ситуацією в інших областях, але поки Мінсоцполітики не змінить постанов, ми нічого зробити не можемо. До нас звертається дуже багато переселенців, ми пояснюємо колізії законодавства і пропонуємо звернутись до органів соціального захисту", - прокоментувала начальник відділу реєстрації місця проживання особи Кіровоградської міськради Катерина Струк і запропонувала нам зробити те ж саме.

В органах соціального захисту пояснюють, що діють відповідно до постанов Кабінету Міністрів України № 505 і № 509. Ними передбачено підтверджувати місце проживання переселенця. Без штампу відділів реєстрації призначити грошові виплати не можуть.

"Якщо факт проживання не підтверджено, то виплата допомоги не здійснюється. Відповідно до постанови Кабміну № 509 "Про облік внутрішньо переміщених осіб" місце проживання особи має підтверджувати міграційна служба, але на сьогодні вона не надає такої інформації. Тим особам, у яких закінчився шестимісячний термін довідок, поки виплата не здійснюється. Така склалась ситуація, вона не врегульована на держаному рівні. Ми зверталися до Міністерства соціальної політики, повідомляли, що у нас фактично не здійснюється підтвердження ні в підрозділах міграційної служби, ні в органах місцевого самоврядування. Вже сформований черговий лист від облдержадміністрації до нового Міністра соціальної політики щодо врегулювання ситуації", - роз'яснила заступник директора департаменту соціального захисту населення Кіровоградської ОДА Надія Кримська.

На сьогодні на Кіровоградщині проживає більше 10 тисяч переселенців зі сходу та Криму. Близько 500 особам із цієї категорії вже підійшов термін поновлення виплат, які не зможуть цього зробити. Якщо державні органи влади не переглянуть законодавство, кількість переселенці, які залишаться без допомоги держави, може збільшитись.

Нагадаємо, згідно із "Порядком надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг" грошові виплати переселенцям становлять від 442 до 2400 грн.

Коментарі