Українські Національні Новини
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 21 квітня 2016 12:07

влажность:

давление:

ветер:

Публікації: Черкаси

На ПАТ "Укргазвидобування" політично тиснуть нардепи з Черкаської області

На ПАТ "Укргазвидобування" політично тиснуть нардепи з Черкаської області

ЧЕРКАСИ. 11 квітня. УНН-Центр. Протягом останніх тижнів на приватне акціонерне товариство "Укргазвидобування" (УГД) політично тиснуть бізнесмени, парламентарії з "Народного фронту" Максим Поляков, обраний від Черкащини, та Євгеній Дейдей. Зокрема, політики хочуть примусити новообране керівництво УГД заключати невигідні, сумнівні та непрозорі контракти з іншими фірмами, передає кореспондент

Так, нещодавно розгорівся скандал між новим керівником "Украгазвидобування" Олегом Прохоренком та вищезазначеними нардепами щодо закупівлі для компанії колтюбингових установок. Варто зазначити, що колтюбингові установки - це барабан із гнучкою безперервною трубою, який використовують для доступу в бокові і горизонтальні стовбури свердловин. Для їх закупівлі були проведені два тендери: перший - у травні 2015 року при попередньому керівництві, другий мав місце у вересні 2016 року, і був проведений вже під контролем нового керівництва, тобто Олега Прохоренка. У першому випадку, попередній очільник газової команії Сергій Костюк провів два тендери із закупівлі колтюбингів. Перший тендер тривав "аж" чотири дні із "сумнівною" компанією-посередником "Moston", яка зареєстрована в Лондоні. Як виявилося, фірма зареєстрована на таку собі Георгіну Папапетроу, яка керує 40 компаніями і має зовсім нелондонське коріння. Вона є жителькою Кіпру. Окрім того, ціна за ці установки значно перевищувала ринкову, і становила 5,85 мільйонів доларів. До того ж, колтюбингові технології виявилися невідповідної специфікації: для експлуатації в умовах Полтавської області було запропоновано поставити морський варіант без шас, які взагалі не призначені для використання на Полтавщині. Конкурентом "Moston'а" стала єдина компанія із Сейшельських островів. У підсумку, переможцем у тендері стала лондонська компанія "Moston". Іншими словами, попереднє керівництво УГД відмило на закупівлі установок значну суму грошей. Як відомо, Сергій Костяк керував фірмою під егідою менеджерів УГД Миколи Мартиненка та Ігоря Єремеєва, тобто фактично тендерними закупівлями управляли саме вони. Захисниками ж М.Мартиненка та Георгіни Папапетроу виступають депутати від "Народного фронту" Максим Поляков та Євгеній Дейдей.

Коли ж змінилося керівництво "Укргазвидобування", колтюбинги було закуплено у вересні 2016 року за значно зниженими цінами, а саме за 3,5 мільйонів доларів. Тендер проводили не чотири дні, а 19 днів, в якому взяли участь сім компаній-виробників, а не посередників. Згідно з результатом тендеру обладнання УГД постачатимуть білорусько-американська компанія "NOV Fidmash" і німецька "KATT". Крім того, Олег Прохоренко розірвав заключений контракт із лондонською фірмою, не доплативши суму контракту. Відтоді Максим Поляков та Євгеній Дейдей звинуватили Олега Прохоренка в корупції. З початку 2016 року вони публічно заявили про махінації керівника "Укргазвидобування" та влаштували декілька акцій протесту щодо його звільнення з посади. Зокрема, протестну акцію в приміщенні "Укргазвидобування" організував нардеп Євгеній Дейдай. На фотографіях протесту чітко видно, що він особисто стояв із людьми в камуфляжній формі на прохідній УГД і закликав звільнити Олега Прохоренка. Коли протестувальників запросили до керівництва, вони не змогли не тільки сформувати свої вимоги, а навіть перепутали назву обладання, вимовивши її зовсім неправильно.

Щодо заяви керівництва "Укргазвидобування" до правоохоронних органів захистити їх від політичного тиску, Генпрокуратури, Служби безпеки, Податкової інспекції, Антикорупційний комітет України зібрав відкрите слухання і запросив на нього парламентаріїв Максима Полякова та Євгена Дейдея. Однак вони на засідання навіть не з'явилися.

За словами голови Антикорупційного комітету України Євгена Соболєва, парламентарі, котрі підозрюються у корупційних схемах і не можуть надати доказів своєї невинуватості, повинні йти у відставку.

"У будь-якій цивілізованій країні парламентарій, який потрапляє у корупційний скандал, так само, як і Президент або прем’єр, якщо він не може надати доказів своєї невинуватості, має йти у відставку. Якщо він не йде у відставку, треба робити люстрацію на виборах і не голосувати за таких людей", - сказав голова Комітету Є.Соболєв.

Додамо, що

Приміром, заснована Максимом Поляковим група "Депутатський контроль" займається незаконним збором коштів із компаній українських бізнесменів, нібито для підтримки особистої діяльності. Цікавим є те, що одним із співзасновників "Депутатського контролю" є член "Партії регіонів", виходець із Донецька Вадим Руденко. Тож повертаючись до теми, у 2015 році рейдерським способом парламентарій вибив у керівника Одеської митниці гроші на передвиборчу кампанію. Далі у 2013 році Максим Поляков став акціонером компанії "Уманьхліб", відібравши в акціонерки Олександри Бевз свої акції. Схожий випадок відбувся і в 2014 році у Волинській області на підприємстві ООО "Флора". Там же народний депутат вигнав керівника і незаконно заволодів майном фірми.

До слова, "Укргазвидобування" на чолі з новим керівництвом планував поступово запроваджувати політику прозорих закупівель для усіх підприємств. Значна частка закупівель фірми вже переведена на систему Prozorro. Критерієм відбору постачальників є найменша ціна за товар чи послугу та відповідність якісним характеристикам. Зокрема, Нафтогаз вже впроваджує політику прозорих закупівель для усіх підприємств групи. Значна частка закупівель переведена на систему Prozorro. Зокрема, обсяг закупівель Укргазвидобування через Prozorro вже перевищив 1 мільярд гривень, і за цим показником компанія входить до трійки найбільш активних учасників системи. А приклад з фірмою "Moston" показує, що деяким особам вкрай невигідна прозорість та зрозумілість у закупівлях обладнання для великих підприємств української держави. Краще ж займатись рейдерством та багаторівневою корупцією.

Коментарі