Українські Національні Новини
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 16 червня 2016 14:28

влажность:

давление:

ветер:

Публікації: Черкаси

Відомості були внесені до реєстру за 10 днів до мого затримання — В. Пустовар

Відомості були внесені до реєстру за 10 днів до мого затримання — В. Пустовар

ЧЕРКАСИ. 6 квітня. УНН-Центр. В.о. начальника ГУ Нацполіції в Черкаській області Владислав Пустовар розповів журналістам та громадськості, чому вважає своє затримання сфабрикованим та замовним. Серед аргументів він навів приклад того, що відомості по його справі були внесені до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань 18 березня, тобто за 10 днів до його затримання, передає кореспондент

Владислав Пустовар пояснив, що зібрав журналістів, аби "не було інформаційного вакууму". Попередив, що розповідатиме не все, адже слідство в справі, по якій він проходить як підозрюваний, продовжується.

Ситуація, в якій він був затриманий, на його думку, була створена штучно.

"Слідчими органами Генеральної прокуратури України мені було оголошено про підозру у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.369 КК України, а саме "пропозиція та надання службовій особі, яка займає особливо відповідальне становище, неправомірної вигоди в інтересах третіх осіб, дій із використанням наданого їй службового стану". Ситуація має провокативний характер із метою дискредитації мене як керівника Головного управління Національної поліції в Черкаській області. Відомості про кримінальне правопорушення до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань були внесені 18 березня, ще за 10 днів до мого затримання. На той момент атестація працівників Черкаського ГУ НП мала проводитись у третій декаді червня. А після внесення до реєстру даних по моєму кримінальному провадженню була перенесена на кінець березня — початок квітня. Це створення штучної ситуації та її моделювання під певні події", - розповів В.Пустовар.

Він навів ще кілька аргументів на доказ того, що ситуація штучна і спеціально спровокована.

"Особа, якій я нібито надавав неправомірну вигоду, повинна була вчинити певні дії задля безперешкодного проходження черкаськими працівниками поліції переатестації. По-перше, до складу незалежного кол-центру, який проводить переатестацію, не входять працівники органів МВС. Ця особа — заступник керівника Нацполіції — жодним чином на переатестацію вплинути не могла. Виникає запитання: за що надавалась неправомірна вигода?" - сказав він.

Із заступником керівника Нацполіції Владислав Пустовар, за його словами, зустрічався двічі, і загальний час цих зустрічей не перевищував 10 хвилин спілкування. Він наполягатиме на оприлюдненні аудіо- та відеозаписів цих зустрічей. Так само, як і на проведенні експертизи на відбитки пальців на тих купюрах, які він нібито передавав як хабар.

"Я чітко пам'ятаю усі свої слова, дії, рухи. Ні про які гроші не йшлося, нічого цього не було. У руках я мав 4 аркуші паперу: штатний розпис працівників Гу НП, показники роботи за 3 місяці цього року і лист із проханням проплатити борг у сумі 120 тис. за навчання патрульної поліції на право керування водними засобами. При собі була 31 гривня, посвідчення, права, дозвіл на травматичну зброю, зарплатна банківська картка та кредитка", - перерахував В.Пустовар.

"Розмова стосувалася співробітників керівного складу ГУ НП. Я не просив за когось, а сказав свою думку щодо тих, про кого є негативна інформація, і позитивну думку про 55 інших співробітників. Якщо мені інкримінують 2 тис. доларів хабара, то, поділивши ці гроші на 55 осіб, виходить, що в нас переатестація "коштує" по 36 доларів за людину?" - прокоментував посадовець.

Серед іншого він розповів, що через годину після його затримання під дверима його квартири в Черкасах стояли слідчі з ордером на обшук.

"Я не знаю, на яких транспортних засобах вони пересуваються, якщо з центру Києва до Черкас добралися за годину? Це означає одне: спровокувати мене на надання неправомірної вигоди не вдалося, але механізм був запущений заздалегідь", - вважає очільник черкаської поліції.

Своє затримання він оцінює як "чиєсь замовлення". Чиє — покаже час, а його справжню причину вбачає в тому, що займав принципову позицію в сфері боротьби з незаконним обігом наркотиків, протидії гральному бізнесу, в тому, що заборонив своїм підлеглим проводити перевірки підприємців і перевірки на ринках.

Наразі він відсторонений від виконання обов'язків на час слідства. Владислав Пустовар вірить у те, що зможе довести свою невинуватість і відновити своє чесне ім’я.

Присутні на прес-конференції представники громадськості пообіцяли йому свою підтримку у вигляді збору підписів, мітингів у Черкасах та акцій протесту з виїздом під стіни суду в Києві.

Коментарі